Mateusz Osiński kolejnym Team Leaderem w Netwise

31.07.2023

Jedną z możliwych ścieżek rozwoju w Netwise jest awans na stanowisko Team Leadera. Team Leader jest dla zespołu wsparciem i wzorem do samorozwoju i znalezienia indywidualnej specjalizacji. Mateusz jest najlepszym przykładem, że dobry mentoring prowadzi w górę organizacji, niezależnie z jakiego etapu startujesz.

Każdy dostaje taką samą szansę 

„3 lipca minęło 6 lat od początku mojej przygody z Netwise, a zaczynałem od zwykłego stażu. Przeszedłem każdy z etapów rozwoju w firmie i teraz jako Team Leader mam za sobą bagaż doświadczeń, który pozwala mi wczuć się w sytuację zarówno specjalisty, jak i osoby, która jest pierwszy dzień w pracy”  – podkreślił Mateusz.

Dołączając do NetwiseTeam każdy ma przed sobą identyczne możliwości rozwoju. Nawet jeżeli pracuje już kilka miesięcy, a otwarta została rekrutacja na stanowisko, na które chciałby aplikować, ma możliwość przejścia przez cały proces razem ze wszystkimi innymi kandydatami. Podstawową zasadą, która obowiązuje niezależnie od stażu pracy, jest satysfakcja z wykonywanych zadań i poczucie samorealizacji.  

netwise netwise

Tak, jak w przypadku Mateusza, każdy ma możliwość znalezienia dla siebie dziedziny, w której czuje się najsilniejszy i w której chciałby zdobywać doświadczenie.  

„Największą zmianę, a tym samym przypieczętowanie mojej specjalizacji, dało się odczuć, przy przejściu na poziom Senior. Wtedy dostałem zachętę, ale również mnóstwo przestrzeni i wręcz wolną rękę do rozwoju w kierunku eksperta w wybranym obszarze. Ja wybrałem dziedzinę związaną z Contact Center Omnichanel w Dynamics 365. Ostatnie półtora roku skupiało się już na dążeniu do tego poziomu, ciągłym rozwoju i dzieleniu się zdobytą wiedzą podczas prezentacji technicznych i realnych projektach. W tym momencie wygląda to tak, że większość projektów, które dotykają tego tematu, przechodzą przez moje ręce.”

Wystarczy po prostu korzystać z możliwości 

Niezależnie od stanowiska, każdy przechodzi przez coroczne rozmowy o satysfakcji z wykonywanej pracy i ocenę jego dotychczasowych osiągnieć. Jest to okazja do wysłuchania siebie nawzajem, dostrzeżenie aspektów, które umykają w codziennej pracy i wspólnego opracowania najlepszej strategii rozwoju.  

Od początku dostawałem feedback o cechach, które mogą pomóc mi się stać w przyszłości liderem zespołu. Aspekty, które pokazywały, że w przyszłości mogę iść w kierunku Leadera, były przez te kilka lat szlifowane. Dostałem też szansę na rozwój w danym kierunku, ale nigdy nie było to przymusowe. Zawsze były rozmowy roczne, rozmowy okresowe, które były okazją, żeby zwyczajnie to przegadać i ustalić stronę, w którą pójdę”. 

Zdajemy sobie sprawę, że zdobywanie nowych obszarów to duże obciążenie, zwłaszcza dla osób na początku kariery. Dlatego ścieżka wypełniona jest mentoringiem na każdym z etapów. Oprócz standardowego wsparcia jest również mnóstwo opcji na zdobywanie i poszerzanie horyzontów, co oczywiście jest dobrowolne. Można do nich zaliczyć wewnętrzne prezentacje techniczne, certyfikację Microsoft, szkolenia i udział w edukacyjnych eventach branżowych. Koszty w praktycznie każdej z takich sytuacji bierze na siebie Netwise 

Moim prywatnym kamieniem milowym na ścieżce rozwoju, był wyjazd z firmą na konferencję do Stanów Zjednoczonych w 2019 roku. Byłem wówczas na poziomie Mid Specialist, a wyjazd był gratyfikacją za moją pracę. To było duże przeżycie, zobaczyć i posłuchać tego wszystkiego na żywo”. 

W Netwise każdy dostaje identyczne możliwości i szanse. Staje również przed identycznymi wymaganiami. Niezależnie jak wielkie ma dotychczasowe doświadczenie, czy może nie ma go w cale, ma opcje rozwoju i doskonalenia się. Przykład Mateusza pokazuje, że aby osiągnąć sukces, wystarczy się nawzajem słuchać i korzystać z nadarzających się okazji.  

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Netwise S.A. (2008 - 2023)