Nowe produkty w rodzinie Microsoft: Microsoft Dynamics 365 i Microsoft AppSource

Microsoft zapowiedział wczoraj wprowadzenie Microsoft Dynamics 365 i Microsoft AppSource. To kolejny krok ku jednej, nowoczesnej i gotowej do użycia „od ręki” platformie biznesowej od Microsoft.

Przyszłość aplikacji biznesowych to chmura

Procesy biznesowe stanowią kluczową część każdego biznesu. Przedstawiciele wszystkich sektorów starają się zaadaptować budowanie zaangażowania klientów i procesy operacyjne do ery cyfrowej. Dzięki temu biznes jest bezpieczniejszy i może skutecznej się rozwijać. Transformacja cyfrowa wymaga elastycznego prowadzenia procesów biznesowych oraz unifikacji. Oznacza to stopniowe odejście od tradycyjnego podziału na odrębne od siebie systemy ERP oraz CRM.

Jakie nowe możliwości wprowadzi Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to przede wszystkim kombinacja najlepszych cech dwóch chmurowych rozwiązań Dynamics: CRM i systemów ERP. To jedna platforma dostępna w chmurze z konkretnymi aplikacjami biznesowymi. Spełnią one oczekiwania biznesowe firm działających w obszarach jak: finanse, sprzedaż, obsługa klienta, etc.

Aby zapewnić spójne działanie oraz możliwość łatwej modyfikacji, platforma Dynamics 365 wykorzystuje wspólny model danych oraz spójną platformę z aplikacjami z rodziny Office 365.

Dzięki Microsoft 365 klienci będą mogli:

  • Rozpoczynać korzystanie z aplikacji, które są im w danym momencie potrzebne. Specyficzne dla ról, branż czy konkretnych typów biznesów aplikacje pozwolą na stopniowe przenoszenie całego biznesu do chmury.
  • Usprawnić produktywność tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Dokonają tego dzięki połączeniu ustrukturyzowanych przepływów pracy dostępnych w Dynamics CRM z nieustrukturyzowanymi danymi potrzebnymi w działalności pracowników (np. dokumenty, arkusze z Office 365).
  • Korzystać z wbudowanych, gotowych do działania narzędzi analitycznych (PowerBI i Cortana), które integrują bazy big data i dane z IoT w procesy biznesowe.
  • Przygotować się do wzrostu dzięki elastycznym aplikacjom pozwalającym na tworzenie, modyfikowanie i rozszerzanie zakresu procesów w czasie rzeczywistym. Z produktami takimi jak Power BI, PowerApps i Microsoft Flow, pracownicy dostosują procesy bez potrzeby angażowania do tego celu działu IT.
Microsoft Dynamics 365

Dlaczego wybrano nazwę Dynamics 365 i co ona oznacza?

Microsoft Dynamics 365 to następna generacja aplikacji dla biznesu w chmurze. Aplikacje te łączą w sobie szereg możliwości, które daje Microsoft: zwiększenie produktywności czy wprowadzenie zaawansowanej analityki do codziennych działań. Dynamics 365 to korzyści z PowerBI czy włączenia danych z IoT (Internet Rzeczy). A to wszystko z udziałem chmury Azure, nowej platformy dla aplikacji oraz modelu danych (wspólnego dla wszystkich rozwiązań i procesów). Nowa nazwa podkreśla olbrzymie znaczenie połączenia dwóch (do tej pory) odrębnych światów. Dynamics 365 to synergia ustrukturalizowanych procesów biznesowych oraz rozproszonych produktów działalności pracowników.

I nietrudno zgodzić się z Microsoft, że nowe rozwiązanie pomoże zrewolucjonizować biznes.

Dopasuj działania strategiczne, żeby uwzględnić rewolucję cyfrową. Napisz do nas, a zespół Netwise dokona analizy, pomoże stworzyć strategię cyfrową, a także wdroży konkretną platformę biznesową (Dynamics 365, CRM, portale self-care, aplikacje mobilne, SFA, digital marketing). Z nami zrealizujesz konkretne potrzeby biznesowe, które będą rezultatem celów strategicznych Twojej organizacji.

To może Cię zainteresować: