Eksperci Netwise: Trendy 2017 w IT i biznesie

2016 rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń zarówno dla rynku, jak i Netwise. Byliśmy świadkami debiutu Microsoft Dynamics 365 – zestawu inteligentnych aplikacji biznesowych w chmurze czy akwizycji LinkedIn przez Microsoft. Gigant z Redmond ogłosił także inwestycje w europejską chmurę na poziomie przeszło 3 miliardów i przedstawił rekomendacje w sprawie regulacji dotyczących chmury.

Możemy być także dumni z naszych sukcesów – Microsoft uznał Netwise za wzorcowy przykład transformacji do chmury w całej Europie Środkowo – Wschodniej oraz nagrodził nas tytułem Partnera Roku po raz siódmy.

Trendy 2017 – nowe technologie

Wytypowaliśmy kilka trendów, które naszym zdaniem będą istotne w 2017 roku.

Nadal centralną pozycję zajmuje klient i jego potrzeby. Firmy będą automatyzować procesy realizacji zgłoszeń, monitorować media społecznościowe i uwzględniać dane umieszczane przez klientów za pomocą portali self-care. Umożliwi to prowadzenie spersonalizowanej, spójnej obsługi zależnej od różnorodnych typów zgłoszeń wraz z monitorowaniem SLA.

W 2017 roku nie należy zapominać o danych. Warto skłonić się ku rozwiązaniom biznesowym, które umożliwią zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym. Aby ułatwić pracę zespołom, niezwykle ważna jest integracja z narzędziami, które pracownicy znają. Rozproszenie geograficzne nie będzie stanowić przeszkody – biznes coraz częściej wybiera chmurę, oferując specjalistom dostęp do danych z dowolnego urządzenia, kanału czy aplikacji. Nowoczesna firma udostępnia pracownikom jedno, aktualne źródło informacji.

Eksperci Netwise i trendy 2017

A oto najważniejsze trendy na 2017 rok w opinii ekspertów Netwise:

Łukasz Bratko, Division Manager, Ongoing Projects, Netwise

Chmura i gotowe rozwiązania IT, minimalizowanie ryzyka przy integracjach
  • Migracja aplikacji – dotychczas przechowywanych w systemach informatycznych firmy (on-premise) – do chmury (np. Microsoft Azure)
  • Wykorzystywanie gotowych rozwiązań informatycznych / aplikacji biznesowych, dostosowanych do potrzeb konkretnej branży
  • Wybór dostawców, którzy potrafią wdrożyć kompleksowe, już zintegrowane rozwiązania, np. Dynamics 365 i moduły: Sales, Customer Service (CRM) czy Operations (ERP)

Maciej Zawadowski, Division Manager, Custom Projects, Netwise

Nowoczesne i responsywne aplikacje webowe, stabilne technologie, polscy informatycy
  • Stały rozwój oraz różnorodność technologiczna rozwiązań z każdym rokiem sprawia, iż aplikacje dedykowane cieszą się coraz większa popularnością
  • Internet przeglądany na komputerach PC powoli staje się rzadkością. Moim zdaniem trend tworzenia aplikacji dobrze prezentujących się na każdym urządzeniu utrzyma się
  • Javascript i technologie o niego oparte (jquery, angular, kendo) w przyszłym roku będą na ustach każdego, kto się zajmuje wytwarzaniem oprogramowania komputerowego

Grzegorz Przebieracz, Division Manager, Cloud Projects, Netwise

Dane w marketingu, integracja kanałów, wykorzystanie marketingu predykcyjnego
  • Marketing oparty na faktach. Prowadzenie zaawansowanej segmentacji, użycie danych pozyskanych z social media czy obsługi klienta (zgłoszeń, reklamacji)
  • Wykorzystanie wideo w prezentacji spersonalizowanych ofert
  • Nowe technologie w komunikacji. Narzędzia informatyczne, które w kompleksowy sposób realizują działania – umożliwiają planowanie, egzekucję i rozliczanie wielokanałowych kampanii
Trendy 2017 - IT biznes nowe technologie Netwise

Bez względu na to, czy interesuje Cię wdrożenie portalu self – care dla Twoich klientów, prowadzenie zaawansowanej segmentacji i analityki BI, przeniesienie zasobów do chmury czy potrzebujesz dedykowanej aplikacji – konsultanci Netwise wesprą Twoją organizację i umożliwią zrealizowanie biznesowych celów.