Efektywna analiza danych w czasie rzeczywistym z Microsoft Power BI

W dobie intensywnego rozwoju machine learning i business intelligence (BI), firmy zauważają, że efektywna analiza danych w czasie rzeczywistym daje im możliwość lepszego śledzenia postępów w realizacji założonych celów. Kadra zarządzająca ma dostęp do olbrzymiej ilości danych.  Ich wizualizacja może w prosty sposób wpłynąć na lepsze zarządzanie organizacją. Visual management jest także jednym z głównych trendów wymienianych na 2017 rok i następne lata.

Poznaj Microsoft Power BI – narzędzie do wizualizacji i analizy danych real time

Wśród wielu dostępnych na rynku narzędzi do analizy i wizualizacji danych, warto przyjrzeć się możliwościom rozwiązań Microsoft. Chmurowy Microsoft Power BI to proste w użyciu narzędzie zapewniające efektywną analizę danych w czasie rzeczywistym. Oferuje szybki wgląd w wewnętrzne informacje. Rozwiązanie wspiera podejmowanie lepszych decyzji w kontekście obsługi klienta, marketingu i sprzedaży.

W raporcie Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms agencji Gartner, Microsoft po raz kolejny został uznany za lidera w zakresie analityki i BI. Microsoft Power BI przoduje między innymi w zakresie kompleksowości dostępnych analiz. Umożliwia import danych z ponad 50 różnych źródeł. Jest także łatwy w użyciu oraz licencjonowany na korzystnych warunkach finansowych. Co więcej, bardzo duże jest zainteresowanie Microsoft Power BI wśród klientów. Sam Microsoft ma też bardzo dobrze opracowane plany na rozbudowę aplikacji oraz wdrożenie nowych funkcji i integracji.

Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2017 Gartner Effective data analysis in real time

Źródło: Magic Quadrant for Business Intelligence and Analytics Platforms 2017, Gartner

Integracja z Microsoft Dynamics 365

Niewątpliwie ogromną zaletą Microsoft Power Bi jest integracja z innymi rozwiązaniami giganta z Redmond, np. poszczególnymi aplikacjami w ramach Microsoft Dynamics 365 czy SharePoint Online. W ramach najnowszej aktualizacji narzędzia dodano dedykowany szablon zintegrowany z Microsoft Dynamics 365 for Project Service Automation. Użytkownikom udostępniono nowe wzory raportów do przeprowadzanie analiz, które mogą być także personalizowane, tak, aby lepiej zaspokajać potrzeby danej organizacji. Wcześniej, na rynek trafił podobny dodatek, zintegrowany z Microsoft Dynamics 365 for Sales, służący do wizualizacji, zarządzania i analizy procesu sprzedaży. Chcesz wiedzieć więcej? Informacje o nowych funkcjach Microsoft Power BI są publikowane na bieżąco na blogu Power BI: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/.

Obejrzyj webinarium Netwise

Zastanawiasz się, jak w twojej organizacji powinna być prowadzona efektywna analiza danych w czasie rzeczywistym, pozwalająca na bieżąco kontrolować realizację założeń czy KPI przez zespoły specjalistów? Weź udział w webinarium organizowanym przez Netwise we współpracy z Harvard Business Review Polska i Microsoft. Przekonaj się, że efektywne wykorzystanie danych, może przekuć się w zyski dla Twojej organizacji.

Efektywna analiza danych w czasie rzeczywistym z Microsoft Power Bi wizualizacja danych analiza danych visual management Netwise S.A. webinarium HRBP

Jeśli interesują Cię konsultacje czy przedstawienie możliwości wizualizacji danych w Microsoft Dynamics 365