Bezpośrednia integracja danych z LinkedIn do Dynamics 365, dzięki nowym narzędziom od Microsoft

Microsoft kupił LinkedIn w zeszłym roku za ogromną kwotę 26 mld dolarów. O tym co to może oznaczać pisaliśmy tutaj, przewidując przede wszystkim integrację danych z LinkedIn (a z tego serwisu dla profesjonalistów korzysta już 500 mln użytkowników) z produktami Dynamics CRM / Dynamics 365.

Teraz ta integracja została oficjalnie ogłoszona, wraz z zapowiedzią dostępności od 1 lipca Microsoft Relationship Sales. Połączenie usług LinkedIn Sales Navigator i Dynamics 365 for Sales ma przynieść lepszą integrację i zarządzanie relacjami z klientem. Integracja danych z LinkedIn do Dynamics 365 pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału, jaki daje firmom korzystanie z narzędzi Microsoft.

LinkedIn and Microsoft Dynamics 365 Integracja danych z LinkedIn do Dynamics 365 Netwise SA

Satya Nadella podczas Konferencji
var Sovia = new Tech() w Warszawie

Co zyskują użytkownicy?

Identyfikacja właściwych leadów

Znajdź wśród ponad 500 milionów użytkowników LinkedIn osoby decyzyjne i opracuj najlepszą ścieżkę dotarcia do nich ze swoją ofertą. Może ktoś z twoich współpracowników jest z tymi osobami połączony w serwisie i mógłbyś skorzystać z jego pomocy?

Zarządzaj relacjami na dużą skalę

Zwiększ lejek sprzedaży, synchronizuj dane, przyciągaj klientów. Twórz atrakcyjne i istotne treści, biorąc pod uwagę rozwój zawodowy użytkowników serwisu oraz publikowane przez nich aktualności.

Uzyskaj wgląd w statystyki oraz korzystaj z rekomendacji

Monitorowanie zaangażowania odbiorców przez e-mail, CRM i LinkedIn, przyniesie osadzone w kontekście rekomendacje dotyczące tego, jakie powinny być twoje kolejne kroki, alby jak najlepiej zarządzać relacjami z (potencjalnymi) klientami.

Integracja z Dynamics 365

Dzięki integracji LinkedIn i Dynamics 365 handlowcy otrzymają dostęp do spersonalizowanych rekomendacji. Na tej podstawie będą mogli tak przygotowywać udostępniane treści, aby skrojone na miarę komunikaty trafiły do odpowiednich osób.

Kolejne zapowiedziane nowości, które także otrzymają integrację z LinkedIn, są Dynamics 365 for Talent i Dynamics 365 for Retail.

Pierwsze z narzędzi, również dostępne od lipca tego roku, zapewni pracownikom HR dostęp do dynamicznych profili kandydatów oraz najaktualniejsze dane o pracownikach dzięki połączeniu i integracji danych z LinkedIn, Office 365 i Dynamics 365.

Połączenie możliwości trzech narzędzi od Microsoft to niewątpliwie wartość dodana dla profesjonalistów. Do tej pory wykorzystywali dane o klientach, które uzyskiwane były osobno z wielu niepołączonych ze sobą źródeł. Microsoft wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i oferuje gotowe narzędzie, dzięki któremu otrzymają potrzebne do swojej pracy dane osadzone w odpowiednim kontekście.

Chciałbyś skorzystać z możliwości jakie daje Microsoft Dynamics 365 i lepiej zarządzać relacjami z klientami? Napisz do nas!